Athletic Bilbao slavio protiv Espanyola

Primera, 11. kolo:

Athletic Bilbao u okviru 11. kola na domaćem terenu savladao je Espanyol rezultatom 2:1.

Klub kojeg vodi Ernesto Valverde petu ovosezonsku pobjedu ostvario je protiv Espanyola, a za vodstvo domaćih već u osmoj minuti pobrinuo se Williams.

Minimalnu prednost Atletic Bilbao imao je sve do 51. minute, kada je Perez nakon asistencije Sancheza pogodio za izjednačenje i vratio stvari na početak.

U nastavku utakmice domaći su svim silama pokušavali vratiti vodstvo, a najbolju šansu pred golom Paua iskoristio je Garcia u 64. minuti. To je ujedno bio i posljednji pogodak na utakmici za konačnih 2:1.

Ovom pobjedom Athletic Bilbao zauzeo je osmu poziciju u španskom prvenstvu, dok je Espanyol na 12. mjestu.