Slavlje Jorgandžija na San Mamesu

Derbi 9. kola La Lige

Haris Zilić

Derbi duel devetog kola španske La Lige odigran je u Bilbau na stadionu San Mames.

Domaći Athletic je ugostio Atletico iz Madrida i vidjeli smo veoma borbenu igru s obje strane.

U konačnici rezultat je glasio 0:1 za goste iz Madrida.

Prvo uzbuđenje već u desetoj minuti. Morata je postigao pogodak za vodstvo Jorgandžija, ali nakon gledanja VAR-a isti je poništen zbog faula.

Nakon toga bilo je prilika pred oba gola, ali i velike borbe na terenu, ipak na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Samo što se krenulo sa centra slavlje gostiju.

Prva akcija u nastavku i zatresla se mreža Baskijaca. Morata je sada asistirao, a Griezmann pogodio za 0:1.

Gol nije toliko poremetio domaćine koji su krenuli u napade po izjednačenje, ali odbrana Jorgandžija bila je na visni zadatka.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Prijetili su i gosti, imali su nekoiliko dobrih pookušaja nakon prekida, udarci su bili neprecizni.

U finišu utakmice dosta izmjena na obje strane, bilo je i prekršaja pogotovo od strane igrača Atletica, a ono najbitnije promjene rezultata nije bilo i ostalo je konačnih 0:1 za vrijedan trijumf Jorgandžija iz Madrida.