Suarez zabio za pobjedu Atletica, Oblak skinuo penal u 86. minuti
Foto - EPA

Trijumf Jorgandžija

Atletico Madrid je u 28. kolu La Lige savladao Alaves sa 1:0 i tako je nastavio put prema tituli prvaka.

Junaci trijumfa Jorgandžija su Luis Suarez koji je zabio jedini gol, te Jan Oblak koji je u 86. minuti odbranio penal.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, da bi zatim Atletico u 54. minuti stigao do prednosti.

Bila je to jako brza akcija. Trippier je odlično pronašao Suareza, a ovaj zabija za 1:0.

Alaves je lako mogao do velikog boda u Madridu. Dobili su penal u 86. minuti meča, ali Jan Oblak je odbranio udarac Joselua i ostalo je 1:0.

Atletico je tako došao do tri boda koji su im veoma važni u borbi za titulu.