Atletico se kroz iglene uši provukao kod trećegilaša za kojeg teško da ste čuli

Kup Kralja

Eldar Ganibegović

Teškom mukom Ateltico Madrid se provukao u šesnaestinu finala Kupa Kralja pobijedivši trećeligaša Arenteiro s 1:3 na gostovanju.

Rey je kod domaćih dobio crveni karton u 22. minuti, no domaći tim nije ostao s igračem manje, jer je bio na klupi.

Na iznenađenje svih domaćini dolaze u vodstvo preko Marquitosa u 42. minuti.

Ipak, samo tri minute kasnije Atletico stiže do izjednačenja preko Carrasca koji je pogodio s 11 metara.

Novi penal za Jorgandžije u 59. minuti, ali ovaj put nisu pogodili s čovjekom koji je je izvodio najstrožiju kaznu.

Odgovornost je preuzeo Alvaro Morata i promašio, te je tako dodatno zakomplikovao situaciju na terenu.

Stvar je spasio Barrios koji je postigao novi pogodak u 76. minuti i tako donio preokret svom timu.

Tačku na i stavio je novim pogotkom Yannick Carrasco u 90. minuti, te je definitivno igrač utakmice s dva gola i izborenim penalom.

U šesnaestinu finala su se pored Atletica još plasirali Mallorca, Valladolid, Elche, Sevilla, Osasuna, Bilbao, Celta, Espanyol, Getafe, Sociedad, Cacereno, Ibiza Islas, Linares, Eldense, Alaves, Logrones, Gijon, Cartagena, Ceuta, Infernity, Pontevedra i Levante.

Kup Kralja, 1/32 finala:

Arenteiro - Atletico Madrid 1:3 (Marquitos 42'; Carrasco 45+1' (P), 90+1', Barrios 76')