Atletico nikome ne prepušta prvo mjesto

Primera, 20. kolo

Fudbaleri Atletico Madrida slavili su danas u okviru 20. kola Primere u gostima kod Las Palmasa rezultatom 3:0.

Gosti su sjajno otvorili meč i već su u 17. minuti preko Filipe Luisa pogodili za 1:0. Na drugi gol se čekalo do 68. minute kada je sjajni Griezmann pogodio za 2:0.

Pobjeda je ovjerena u 89. minuti drugim golom Griezmanna na meču i dvanaestim ove sezone u Primeri.

Atletico je nakon ove pobjede pobjegao Realu ponovo na plus četiri, a Barceloni na plus pet s tim da imaju dva meča više od Katalonaca.

U drugom današnjem meču Grtafe je pobijedio Espanyol rezultatom 3:1.

Gosti su poveli u 26. minuti kada je Perez bio precizan. Pedro Leon je izjednačio za domaće u 29. minuti, a rezultat je okrenuo Sarabija osam minuta kasnije.

Pobjedu Getafea potvrdio je Gomez u sudijskoj nadoknadi meča.