Atletico odigrao neriješeno, Villareal iznenađujuće poražen
EPA

Španski Kup Kralja

E. Ganibegović

Atletico Madrid je u šesnaestini finala španskog Kupa Kralja na gostovanju kod Elchea odigrao neriješeno 1:1.

Jorgandžije su imale veliku ulogu favorita, međutim bez obzira na to nisu uspjele da dođu do pobjede u prvoj utakmici.

Prvo poluvrijeme je u potpunosti pripali ekipi Atletico Madrida, koja je u 17. minuti meča stigla do zasluženog vodstva pogotkom Thomasa. Jorgandžije su u prvih 45 minuta pokazale više, ali nisu uspjeli povećati svoju prednost, te se tako na odmor otišlo rezultatom 0:1.

Elche je u drugom dijelu meča zaigrao znatno bolje, pa su tako u 52. minuti susreta stigli do poravnanja, pogotkom Lola sa jedanest metara. Nije se mnogo toga desilo do kraja utakmice, pa je konačan rezultat bio 1:1.