Augsburg u sudijskoj nadoknadi do pobjede protiv Werdera

Bundesliga, 19. kolo

Fudbaleri Augsburga pobijedili su danas na domaćem terenu Werder sa 3:2 u okviru 19. kola njemačke Bundeslige.

Bila je ovo utakmica ekipa iz donjeg dijela tabele, a meč je na kraju završen pobjedom domaće ekipe.

Werder je prvi stigao do vodstva i to u 26. minuti kada je strijelac bio Gabre Selassie. Ipak, samo dvije minute kasnije Schmid je vratio stvari na početak.

U nastavku su viđena još tri pogotka, dva u mreži gostiju i jedan u mreži domaćih. Prvo je za Werder s jedanaest metara preko Krusea došao do novog vodstva u 65. minuti, da bi izjednačenje Augsburgu donio Koo Ja-Cheol u 79. minuti. Pobjedu domaćima donio je Bobadilla u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Augsburg je nakon ove pobjede skočio na 10. mjesto sa 24 boda, dok je Werder ostao na 15. poziciji sa samo 16 bodova.