Duke je postigao golčinu, a onda su navijači Australije 'zapalili' trg u Melbourneu

Veliko slavlje

Esmer Oštraković

U toku je utakmica 2. kola Svjetskog prvenstva između Tunisa i Australije, a nakon prvog poluvremena Australija ima minimalnu prednost od 0:1.

Izrazitog favorita u najavi ove utakmice nije bilo, ali se blaga prednost davala Tunisu zbog boljeg rezultata iz prve utakmice.

Naime, Tunis je u prvom kolu odigrao veoma borbenu i dobru utakmicu protiv Danske, te je na kraju uzeo bod protiv jakog protivnika.

Sa druge strane reprezentacija Australije poražena je od Francuske sa 4:1, te je najviše zbog toga blaga prednost bila na strani Tunisa.

Ipak, jedini gol u dosadašnjem dijelu susreta viđen je u 23. minuti, a strijelac gola bio je Duke nakon asistencije Goodwina.

Nakon gola krenulo je veliko slavlje navijača Australije, a na društvenim mrežama pojavio se video iz te zemlje.

Na snimku se vide navijači Australije koji prate utakmicu na Fed Squareu koji se naravno nalazi u Melbourneu.

Nakon što su njihovi ljubimci postigli vodeći gol krenula je ludnica, a neki navijači su čak i palili baklje.

Kako je sve to izgledalo pogledajte OVDJE.

Potražite više informacija na temu Svjetsko prvenstvo:

Ostaje da vidimo da li će Australija izdržati do kraja utakmice, te hoće li uspjeti upisati ogromnu pobjedu.

Sa druge strane jasno je da će igrači Tunisa dati sve od sebe kako bi došli barem do boda na ovom susretu.