
Srpski košarkaš Vule Avdalović, koji će propustiti nastup na “Eurobasketu 2009” u Poljskoj, karijeru će nastaviti u Lukentumu iz Alikantea.
Prema pisanju B 92, Avdalović je prije Lukentuma četiri godine igrao u Pamesi iz Valencije koju sa klupe trenira hrvatski stručnjak Neven Spahija.
Krajem prošle sezone Vule je obnovio povredu koljena i na preporuku ljekara je odlučio da se ovog ljeta potpuno oporavi i spreman dočeka novu sezonu u ACB ligi.
“Liga je zahtjevna i naporna. Zbog toga je bolje da se odmorim i počnem individualno da radim”, izjavio je Avdalović za Marku, a prenosi B 92.
Prije Pamese Avdalović je nosio dres Partizana sa kojim je osvojio pet uzastopnih titula prvaka Srbije.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.