Nizozemski mediji bili su brutalni prema AZ-u: Rođena je mostarska sramota, moraju se sramiti

Nisu štedili igrače ovog tima

Esmer Oštraković

Fudbaleri Zrinjskog sinoć su u okviru prvog kola Konferencijske lige pobijedili AZ Alkmaar u Mostaru sa 4:3.

Bila je ovo fenomenalna utakmica u kojoj je Zrinjski u dva poluvremena pokazao dva lica, ali se isto tako može reći i za tim iz Nizozemske.

Imao je Alkmaar prednost od 3:0 na poluvremenu i već su svi razmišljali o tome sa koliko golova će gosti slaviti pobjedu.

Drugo poluvrijeme kao da su na teren stadiona u Mostaru izašle neke druge ekipe jer je Zrinjski praktično "samljeo" AZ Alkmaar.

Dva gola u pobjedi tima iz Mostara postigao je Kožulj, a po jedan su dodali Ćorluka i Hrvanović.

Mediji iz Nizozemske nisu imali milosti prema igračima AZ Alkmaara nakon historijskog poraza za ovaj tim.

Najpoznatiji medij iz ove zemlje, De Telegraaf objavio je veliki tekst sa naslovom "AZ osramoćen odlazi iz Mostara".

U njemu se između ostalog navodi:

"Fudbaleri AZ Alkmaara moraju se sramiti nakon onog što su dopustili u Mostaru. Ekipa koju sa klupe prdvodi Pascal Jansen dopustila je klimavom Zrinjskom da se vrati u utakmicu nakon vodstva od 3:0 na poluvremenu, a nakon 90 minuta ostali su praznih ruku.

Time je rođena 'Mostarska sramota'. Šteta je bilo izgubiti od ekipe koja je 45 minuta bila besmislena i nije mogla pratiti ritam utakmice".

Ni poznati portal AD nije bio ništa blaži.

"AZ je ponovo bio u zabačenom dijelu istočne Evrope, na čudnom stadionu bez dodataka i sa malim svlačionicama. Igrači sada znaju da petljanje po marginama evropskog fudbala može kreirati nevjerovatne trenutke.

Potražite više informacija na temu UEFA Konferencijska liga:

AZ je doživio debakl protiv najslabije ekipe svoe grupe, a tu su još Aston Villa i Legia."

U drugoj utakmici ove grupe Aston Villa je poražena na gostovanju u Vašravi sa 3:2.

Zaprati HŠK Zrinjski, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: