Azijski kup ponudio siromašan dan: Nije moglo gore za navijače i gledatelje

Tri loše utakmice

Haris Zilić

Azijski kup je nastavljen danas u Kataru i to je još jedno izdanje gdje se takmiče najbolje azijske fudbalske reprezentacije. I ovo izdanje bi moglo ponuditi dosta uzbuđenja.

Turnir se nije mogao nastaviti siromašnije jer smo prvog dana vidjeli tri veoma loše utakmice.

Drugi dan takmičenja otvoren je u grupi B utakmicom između Australije i Indije u kojoj su Australci bili apsolutni favoriti.

Ipak jedna do dvije okeanske selekcije koja učestvuje na Azijskom kupu morala se dobro napatiti za prve bodove.

Australija je slavila 2:0, a oba gola su postigli u drugom poluvremenu. Za 1:0 pogodio je Irvine u 50. minuti, a konačnih 20 postavio je Bos u 73. minuti.

Preostala dva duela današnjeg programa ponudila su utakmice za zaborav.

U grupi A Kina i Tadžikistan su remizirali rezultatom 0:0, a isti rezultat je bio u utakmici grupe B između Uzbekistana i Sirije.

Azijski kup jučer su otvorili domaćin Katar i Libanon, a Katar je bio bolji rezultatom 3:0.

Azijski kup, 1. kolo: rezultati: