Bagdad "poludio" nakon gola za pobjedu u 92. minuti!

Irak savladao Iran

Širom Iraka još od oktobra traju protesti, a sukobi demonstranata i snaga reda su u nekoliko navrata imali fatalne posljedice.

Protesti u Iraku su počeli zbog nezadovoljstva stanovništva. Počelo je sve zbog nedostatka prilika za posao i mišljenja demonstranata da su vlasti i sistem doživjeli krah jer nisu u stanju osigurati ni osnovne stvari svojim građanima.

Ubrzo su Iračani svoj gnjev usmjerili i ka Iranu zbog navodno sve većeg uticaja ove države na iračke vlasti, a u jeku međunacionalnih napetosti došla je i "nezgodna" utakmica.

Danas je Irak u meču kvalifikacija za SP odigrao utakmicu protiv selekcije Irana.

Utakmica se trebala odigrati u Iraku, ali je odlučeno da se zbog već pomenutih dešavanja ista ipak odigrati na neutralnom terenu. Izabran je Aman (Jordan).

Ipak, Irak je uspio slaviti pobjedu rezultatom 2:1 i to zahvaljujući golu Abdulnabija u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Ovom pobjedom su Iračani došli do 10 bodova i prvi su u kvalifikacionoj Grupi C, ispred Bahreina koji ima osam i Irana koji je na šest bodova.

Utakmica iz Amana se pratila u Iraku, a reakciju građana Bagdada koji su pratili prenos uživo na pobjedonosni gol možete pogledati u video prilogu ispod:

Beautifull moment in Baghdad, as the Iraqi people, amidst national tension and protests, celebrate a last minute winner against Iran in the World Cup Qualifiers, sending them to the top of the group with 10 points. from r/soccer

Iračani su barem na nekoliko minuta zbog pobjede svoje selekcije zaboravili na sve svoje probleme.