Miralem Pjanić oduševio igrom u remiju Barcelone i Juventusa, Real bez pobjede protiv Meksikanaca
Foto - Miralem Pjanić Facebook

Xavi zadovoljan nastupom bh. fudbalera

Barcelona i Juventus remizirali su (2:2) u pripremnom susretu odigranom  na Cotton Bowl stadionu u Dallasu. Šansu za igru konačno je dobio i Miralem Pjanić koji je odradio sjajan meč.

Barcelona je u 34. minuti došla do prednosti. Ousmane Dembele se prošetao kroz odbranu Juventusa i pogodio je za prednost od 1:0.

Pet minuta kasnije Juventus je izjednačio. Nakon lijepe akcije ubačaj Cuadrada u pogodak pretvara Moise Kean za 1:1.

Već u narednom napadu odbrana Stare dame ponovo spava. Ousmane Dembele to ponovo koristi i postiže pogodak za rezultat prvog poluvremena od 2:1.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Juventus je izjednačio. Ponovo je na pravom mjestu Kean za 2:2.

Prilika je bilo još. Barcelona je dva puta pogađala prečku, imala još nekolilo odličnih šansi, no ostalo je 2:2.

Miralem Pjanić je odigrao drugo poluvrijeme ovog meča. Može biti itekako zadovoljan prikazanim i oduševio je navijače katalonskog tima. Trener Xavi Hernandez je zadovoljan.

"Pjanić? Dopao mi se. Dobro je odradio posao. Ima jedinstvenu viziju, odličan je igrač. Vidjet ćemo šta će se desiti do kraja prijelaznog roka", istakao je Xavi.

Real Madrid je u pripremnom duelu remizirao s meksičkom Club Americom. Bilo je 2:2.

Meksikanci u petoj minuti pogotkom Martina dolaze u prednost od 1:0, da bi Karim Benzema u 22. minuti lijepim pogotkom izjednačio na 1:1.

Do kraja meča postignut je još po jedan pogodak s obje strane. Oba gola postignuta su udarcima s 11 metara.

Real je u 55. minuti golom Edena Hazarda došao do prednosti od 2:2, a konačnih 2:2 postavio je Fidalgo u 82. minuti meča.