Marokanac za poluvrijeme "uništio" Buffona, ljudi mu pišu da je vrijeme za penziju

Dan za zaborav

Gianluigi Buffon će za 28. januara napuniti 45 godina, ali i dalje je aktivan i trenutno brani na golu svoje Parme, koja nastupa u Seriji B.

Buffon je prije nekoliko dana bio sjajan na Giuseppe Meazzi kada je Parma gostovala Interu u osmini finala Kupa Italije. Nerazzurri su tek u produžetku došli do četvrtfinala, a Buffon se istakao s nekoliko odbrana, naročito u 90. minuti kada je zaustavio udarac Edin Džeke.

Legendarni golman danas se ipak nije proslavio. Parma je gostovala u Bariju u 20. kolu Serije B i doživjela je težak poraz rezultatom 4:0.

Buffon je četiri puta vadio loptu iz mreže, ali na to ga je čak tri puta u prvih 45 minuta natjerao 24-godišnji marokanski napadač Walid Cheddira.

Cheddira je dva gola zabio s bijele tačke, a kod jednog od penala uspio je prevariti legedarnog golmana kojem je preostalo samo da napravi faul.

Na društvenim mrežama postoji niz komentara u kojima se Buffona poziva na penziju. I istina je da je došlo vrijeme da se ubrzo Buffon i oprosti, ali sigurno ne na ovaj način.

Buffon je karijeru počeo upravo u Parmi odakle je 2001. godine prešao u Juventus, a 18 godina kasnije privremeno je bio u PSG-u, da bi se vratio u Torino, odakle je 2021. godine došao u Parmu.

Apsolutna je legenda svjetskog nogometa i jedan od najboljih golmana svih vremena. Osavojio je sve i svašta, ali pamtiće se naslov svjetskog prvaka 2006. godine s Italijom, kao i brojne titule u Seriji A sa Juventusom, te Kup UEFA s Parmom 1999. godine.

Nedostaje mu jedino Liga prvaka koju nikada nije uspio da osvoji i koju, nažalost, neće ni osvojiti.