Bartra postigao golčinu sa svoje polovice i osramotio skupo plaćenog i talentovanog golmana

Iz slobodnog udarca

E. Oštraković

U toku je prijateljska utakmica između Betisa i Burnleya, a trenutni rezultat je 1:1.

Ekipa Burnleya imat će težak zadatak u narednoj sezoni, povratničkoj u Premiership, ali jasno je da će ovo biti neki novi Burnley u najvišem rangu takmičenja u Engleskoj.

Navikli smo svi da se Burnley žestoko brani i da igra neki vid previše defanzivnog fudbala, ali to se promjenilo dolaskom Kompanyja.

Prošle godine je Burnley igrao prelijep nogomet i sasvim zasluženo su se vratili u Premiership, te se sada spremaju za novu sezonu.

U toku je njihova prijateljska utakmica protiv Betisa koju je obilježila golčina Marca Bartre.

Naime, Burnley je imao prednost od 1:0 protiv Betisa, a gol je u 27. minuti postigao Beyer na asistenciju Al Dakhila.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena direktan crveni karton dobio je Luiz Felime kod Betisa, ali nije on jedini napustio teren.

Naime, drugi žuti odnosno crveni karton dobio je i Gudmundsson kod Burnleya, te su snage ostale izjednačene.

Pravi šok zadesio je igrače Burnleya kada je Bartra u 51. minuti postigao gol iz slobodnog udarca sa preko pola terena.

Gol možete pogledati OVDJE.

Burnley je u ovom prijelaznom roku doveo novog golmana, Trafforda koji je prvi golman mlade reprezentacije Engleske.

Platili su ga čak 19 miliona funti, a on se uspio osramotiti prije nego što je Premiership krenuo.