Bayer bolji od indisponiranog sastava Schalkea

Bundesliga

U derbiju 26. kola njemačke Bundeslige Bayer je, kao gost, savladao Schalke s 1:0.

Bayer je u Gelsenkirchenu savladao pomalo indisponirani sastav Schalkea, koji je danas bio daleko od svog nivoa.

Imali su domaći nekoliko šansi, posebno u prvom dijelu, ali je Bayer bio bolji tim.

Apotekari su slavili golom Bellarabija u 35. minuti. Treba kazati da je Schalke oštećen jer nije dosuđen čist penal u 82. minuti nakon što je jedan igrač Bayera igrao rukom u svom šesnaestercu.

Bayer se vraća na treće mjesto sa 45 bodova, dok je Schalke ostao peti sa 39 bodova.

Bivši kapiten bh. reprezentacije Emir Spahić igrao je 90 minuta u timu Apotekara.