Bayer Leverkusen ostvario važnu pobjedu u borbi za četvrto mjesto
Bayer je tako nakon ove pobjede došao na pet bodova zaostatka za Leipzigom koji se nalazi na četvrtoj poziciji. Fortuna je ostala na 12 poziciji te se nalazi deset bodova iznad zone ispadanja.

Savladali Fortunu sa 2:0

E. Oštraković

Nogometaši Bayer Leverkusena sa 2:0 su savladali Fortunu Dusseldorf na domaćem terenu, u okviru 22. kola Bundeslige.

Bayer je u ovu utakmicu ušao kao apsolutni favorit, te su uspjeli da opravdaju tu ulogu i ostvare veoma važnu pobjedu u borbi za četvrto mjesto.

Prvu šansu na utakmici imali su gosti kada je Karaman šutirao glavom malo pored gola domaćih. Prvu svoju šansu Bayer je stvorio u 18. minuti, kada je Volland centrirao a Havertz pospremio loptu u gol. Volland je imao šansu da postigne drugi gol Leverkusena ali je promašio veliku šansu u 41. minuti.

U drugom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja. Konačan rezultat je, možda iz jedine prave šanse koja je viđena u drugom dijelu, postigao Leon Bailey u 66. minuti.