Bayer slavio na gostovanju kod Stuttgarta

Bundesliga, 15. kolo:

Ekipa Bayera iz Leverkusena upisala je pobjedu na gostovanju kod Stuttgarta u okviru 15. kola njemačke Bundeslige.

Apotekari su na Mercedes-Benz Areni slavili rezultatom 2:0, a od samog starta krenuli su ofanzivno ka golu domaćih, što im je u 20. minuti donijelo minimalnu prednost. Za 1:0 je pogodio Havertz kojem je prethodno asistirao Bailey.

Do odlaska na odmor nije bilo uzbuđenja, a onda se u nastavku probudio Stuttgart. U 52. minuti veliku priliku za domaće je propustio Insua, nedugo nakon toga zaprijetio je i Ozcan, a kako se mreža Bayera nije zatresla, u samom finišu uslijedila je kazna za promašaje.

Deset minuta prije kraja utakmica konačnih 2:0 je postavio Bender.

Bayer je nakon ove pobjede skočio na četvrto mjesto Bundeslige, dok je Stuttgart ostao na 13. poziciji.

Stuttgart - Bayer 0:2