Bayern ubjedljivo savladao Schalke

Utakmica 30. kola njemačke Bundeslige

Endin Čaušević

Fudbaleri Bayerna pobijedili su večeras na domaćem terenu Schalke sa 3:0.

Bavarci su bili ubjedljivi protiv Schalkea u okviru 30. kola njemačke Bundeslige. Iako u prvom poluvremenu nije bilo navijači nisu mogli vidjeti mnogo uzbuđenja u nastavku je proradila mašina Bayerna.

Domaći su do prednosti stigli u 54. minuti kada je nakon asistencije Vidala mrežu Schalkea pogodio Robert Lewandowski.

Desetak minuta kasnije poljski napadač je udvostručio prednost Bavaraca, a ovaj put je pogodio na asisntenciju Rafinhe.

Bayern je do kraja utakmice postigao i treći gol, a konačnih 3:0 postavio je čileanski fudbaler Arturo Vidal.

Bavarci su prvi na tabeli Bundeslige sa 68 bodova, dok je Schalke sedmi sa 45 bodova.