Beganović odveo Želju na vrh tabele

Premijer liga, juniori, 17. kolo

Juniori Željezničara su nakon 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine preuzeli vrh tabele.

U direktnom duelu za prvo mjesto juniori Plavih su s 1:0 savladali Široki Brijeg, a jedini gol na utakmici je postigao Dženis Beganović u 22. minuti susreta.

Zanimljivo je bilo u Tuzli gdje je Sloboda s minimalnih 1:0 savladala ekipu Čelika.

Pobjednički gol na ovom susretu postigao je Haris Tufekčić u finišu prvog poluvremena.

Juniori Borca su savladali Sarajevo s 2:1...

Gosti iz Sarajeva su poveli s 1:0 pogotkom Burovića nakon tri minute igre, ali je Borac s dva gola Admira Ljutića stigao do pobjede u ovom susretu.

Najuvjerljiviju pobjedu su u ovom kolu upisali juniori Zvijezde, a u Gradačcu je nemoćan bio Travnik (4:0).

Uvjerljiv je bio i Zrinjski kod Drine u Zvorniku (3:), dok je Vitez minimalno savladao Olimpic s 1:0. Velež je lagano savaldao posljednjeplasiranu Mladost s 3:0, dok je meč Radnik i Slavije završio bez pobjednika (2:2).