Nezapamćeno poniženje za Bešiktaš

Bh. fudbaler odigrao 90 minuta

Turski prvak Bešiktaš doživio je večeras pravu blamažu na svom Vodafone Parku.

Foto - Besiktas

Bodove u 14. kolu turske Super lige odnio je novi superligaš Giresunspor koji je slavio sa uvjerljivih 4:0.

Gosti su poveli u 22. minuti. Dosuđen je penal, a Diabate je precizan izvođač za vodstvo svom tima od 1:0.

Gostima je pomogao i fudbaler domaćeg tima Uysal koji je u 39. minuti isključen nakon jednog žestokog starta na sredini terena.

Giresunspor prednost igrača više maksimalno koristi u drugom poluvremenu kada postižu još tri pogotka.

Balde je u 55. minuti meča pogodio za 2:0, a tačku na ovaj meč stavlja Serginho pogotkom za nedostižnih 3:0 u 64. minuti meča.

U 90. minuti Giresunspor postiže još jedan pogodak, a Champness je pogodio za konačnih 4:0.

Miralem Pjanić je odigrao 90 minuta.

Bešiktaš je vezao četiri poraza zaredom u prvenstvu i šampion je tek na 10. mjestu sa 20 osvojenih bodova.

Giresunspor je sa ovom pobjedom došao do 13. mjesta i imaju 16 osvojenih bodova.