Belgija ne može protiv Luksemburga
Selektor: Guy Hellers

Slab nastup Belgije u komšiluku

M. Maksimović

Naredni protivnik naše reprezentacije u kvalifikacijama za SP, selekcija Belgije je večeras odigrala samo 1:1 kao gost protiv Luksemburga. Luksemburžani su nakon skalpa Švicarske i boda osvojenog protiv Moldavije u kvalifikacijama za SP-o, večeras uspjeli ostati neporaženi i u susretu sa Belgijom.

U komšijskom duelu na Josy Barthel stadionu, Belgija je povela golom Kevina Mirallasa, napadača St.Etiennea u 23. minuti, a domaćini su izjednačili u na samom početku prvog poluvremena u 46. minuti. Mrežu Belgije je zatresao Mario Mutsch. Mogao je Luksemburg tri minute kasnije i povesti, ali je dobru priliku propustio Jeff Strasser tri minute kasnije. Imali su i Belgijanci nekoliko svojih prilika, ali je to večeras bilo preslabo da bi se i drugi put savladao Jonathan Joubert.

Selektor reprezentacije Belgije René Vandereycken je maksimalno iskoristio ovu prijateljsku utakmicu kako bi isprobao sve igrače na koje je računao u ovom susretu, izvršio je ukupno pet izmjena. Priliku je između ostalih dobio i mladi Eden Hazard koji je rođen 7. janura 1991. godine i trenutačno je igrač Lillea dok su od prve minute zaigrali Jan Vertonghen i Thomas Vermaelen igrači Ajaxa.

Luksembourg – Belgija 1:1 (0:1)