Belgija savladala Francusku u Parizu

Pobjeda Belgije

Fudbalska reprezentacija Belgije savladala Francusku (4:3) u prijateljskom susretu odigranom u Parizu.

Dominirali su u ovom susretu i sasvim zasluženo su stigli do pobjede u ovom meču.

Poveli su u 17. minuti nakon što je Fellaini iskoristio gužvu za prednost od 1:0. Isti igrač je u 42. minuti postigao i drugi gol za rezultat poluvremena od 2:0.

Do trećeg gola Belgija stiže u 50. minuti preko Nainggolana, da bi tri minute kasnije Valbuena s penala smanjio s 3:1.

Samo minut kasnije penal za Belgiju. Siguran realizator je Hazard za 4:1. Smanjila je Francuska rezultat u finišu. Rezultat od 4:2 postavio je Nabil Fekir u 89. minuti, da bi u nadoknadi Payet pogodio za konačnih 4:3.

Prijateljski meč:

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Francuska - Belgija 3:4 (Valbuena 53'p, Fekir 89', Payet 90+2'/ Fellaini 17', 42', Nainggolan 50', Hazard 54'p)