Benfica se izjednačila s Portom

Dvije su utakmice devetog kola portugalskog nogometnog prvenstva odigrane u subotu.

Trećeplasirana Braga nije uspjela doći do šeste prvenstvene pobjede na nezgodnom gostovanju kod Academice. Susret je završen onako kako je i počeo - 0:0.

Benfica je u Lisabonu u devetoj utakmici upisala osmu sedmu pobjedu i bodovno se izjednačila s vodećim Portom, aktuelnim prvakom te zemlje.

Lisaboncima je večeras pobjedu nad Olhanensenom donio Španac Rodrigo, koji je pogađao u 1. i 13. minuti. Tek je u 47. minuti Wilson Eduardo smanjio, ali na tome, rezultatu 2:1, je i ostalo.