Benko postigao ligaški prvijenac za Olimpiju

Hrvatski napadač pogodio

Fudbaleri ljubljanske Olimpije danas su slavili pobjedu na gostovanju kod Aluminija rezultatom 3:0.

Olimpija je povela u 34. minuti kada se u strijelce upisao Eleke nakon asistencije Kirma.

Prednost gostiju uduplao je Zajc u 65. minuti meča, da bi konačan rezultat postavio nekadašnji napadač Sarajeva Leon Benko koji je pogodio u 68. minuti.

Hrvatski napadač je pet minutaa nakon postignutogn pogotka napustio teren, a umjesto njeega u igru je ušao Velikonja.

Bio je ovo prvi ligaški gol za Benku u dresu Olimpije, a prije nekoliko dana pogodio je i u Kupu.