
Zeneli odabrao Švedsku
Kosovo je puno izdajnika - Zabio im nož u srce, prihvatio drugu zemlju i ponizio riječima
Fudbalska reprezentacija Kosova izgubila je još jednog velikog talenta. Nakon što im je Albanija uzela kapitena mlade selekcije Etnika Brrutija, Besfrot Zeneli je odabrao reprezentaciju Švedske.
Fudbalski savez Kosova gubi talenta za talentom. Nakon što je dres Albanije odlučio obući kapiten U21 selekcije Etnik Brutti, veznjak Besfort Zeneli se odlučio igrati za Švedsku.
Ovaj 22-godišnjak igrao je za mladu reprezentaciju Kosova. Međutim, kako je rođen u švedskom gradu Sateru, gdje je i odrastao, odlučio se za zemlju u kojoj je rođen.
Selektor Švedske Jon Dahl Tomasson pozvao ga je za naredne duele s Luksemburgom i Sjevernom Irskom. Zeneli ne krije oduševljenje.
"Kada me Kosovo pozvalo, trebalo mi je vremena da razmislim", govori Zeneli i nastavlja:
"Tada sam znao da me Švedska neće zvati i da ću, ako zaigram za Kosovo, ispustiti mogućnost nastupa za Švedsku. To nisam nikako želio."
Oglasi
"Nisam znao kad ću zaigrati, ali nastup za Švedsku mi je oduvijek bio san", poručio je.
[twitter]https://twitter.com/svenskfotboll/status/1899780052520218677[/twitter]
Ovakve riječi su previše za ljude s Kosova. Već je Zeneli stekao status izdajnika i niko ga ne želi vidjeti više na Kosovu.
Mladi fudbaler je uvrijedio sve u zemlji svojih roditelja. Njegovi su porijeklom iz sela Selac koje se nalazi u blizini Mitrovice.
Oglasi
Trenutno ovaj 22-godišnjak nastupa za švedski Elfsborg. Ipak, od ljeta bi trebao igrati u nekoj od najboljih evropskih liga.
Treba svakako napomenuti da je njegov brat Arber standardan član reprezentacije Kosova. 30-godišnjak je igrao za Švedsku, ali se odlučio za Kosovo 2016. godine.
Za ovu selekciju nastupio je 33 puta i zabio je devet golova, no sasvim sigurno da će biti i njemu dosta kritika što mu je talentovani brat odabrao Švedsku.
S obzirom na to da Švedska igra utakmice protiv relativno slabijih rivala, očekuje se da će Zeneli debitovati u ovim utakmicama, a na Kosovu ga nakon toga ne čeka lijep doček.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.