Besiktas jedva spasio bod na gostovanju u Trabzonu

Turska Super liga

Trabzonspor i Besiktas podijelili su bodove u jednom od derbija 18. Kola Super lige Turske, a rezultat je nakon devedeset minuta glasio 1:1.

Domaći tim mnogo je bolje ušao u meč i u vodstvo došao već nakon 15 minuta igre, strijelac je bio Gural. Sa minimalnom prednošću Trabzonspora otišlo se i na odmor, a gosti su u nastavku susreta svim silama jurili izjednačenje.

Do njega su uspjeli doći pet minuta prije kraja pogotkom Huga Almeide.

Besiktas je nakon ovog remija na četvrtom mjestu na tabeli sa 30 bodova, dok je Trabzonspor šesti sa dva boda manje.