Kvalifikacije za EURO

H. Zilić

Kadetska fudbalska reprezentacija BiH remizirala je sa Finskom u drugom kolu kvalifikacija za EURO.

Konačan rezultat je bio 1:1.

Utakmica je ponudila sjajnu igru naše selekcije u prvom i bolju igru Finaca u drugom poluvremenu.

Poveli smo sa 1:0 golom Pramenkovića u 21. minuti meča, a u prvom poluvremenu imali smo nekoliko prilika preko Prusine i Lamadžeme.

U nastavku Finci su zaigrali bolje. Prijetili su preko Ternave i Jalonena, a u 56. minuti za poravnanje pogodio je Hanninen i ispostavilo se konačan rezultat utakmice.

BiH i Švicarska imaju 4 boda, Finska ima 2 boda Gibraltar je bez bodova.

Posljednje kolo dat će odgovore ko ide u elitni krug kvalifikacija, a sastaju se BiH - Švicarska, te Finska - Gibraltar.

BIH: Šutković, Božićković, Sušić, Zrnić, Zrnić, Jusupović, Kovač, Prusina, Lamadžema, Pramenković, Misimović.

FINSKA: Ramula, Gronblom, Galvez, Freitas, Naamo, Armstrong, Ternava, Laine, Talvittie, Jalonen, Hanninen.