Minimalac Zmajića protiv Luksemburga

Kvalifikacije za EURO

H. Zilić

Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine U21 u osmom kolu kvalifikacija za EURO na Grbavici je dočekala selekciju Luksemburga i ostvarila trijumf rezultatom 1:0.

Naša selekcija sjajno otvara utakmica. Igrala se šesta minuta kada je Ivan Bašić lijepo izveo slobodan udarac i matirao golmana gostiju za 1:0.

Golman Martin je imao pune ruke posla, a novu šansu imali smo u 20. minuti preko Hasića čiji udarac zaustavlja golman Martin, koji će u 31. minuti ponovo zaustaviti Hasića u još jednoj dobroj šansi.

U 34. minuti Savić dobro šutira, lopta odlazi pored gola, a u 39. minuti pokušao je i Barišić i pravo je čudo kako je na semaforu stajalo samo 1:0, što se ispostavilo i kao konačan rezultat prvog poluvremena.

Početkom drugog poluvremena šanse su imali Savić i Hasić u 51. i 52. minuti, bez promjene rezultata.

Gostima je sat vremena trebalo da stvore priliku pred našim golom. Rupil je šutirao, a Ćetković odlično brani.

Igrala se 72. minuta kada je Bašić još jednom odlično izveo slobodan udarac, ali lopta odlazi malo pored gola Martina.

Do kraja susreta bilo je još prilika pred golom gostiju, ali ostalo je konačnih 1:0.

BIH - LUKSEMBURG 1:0 (Bašić 6')

BOSNA I HERCEGOVINA: Ćetković, Dejanović, Barišić, Milojević, Nikić, Begić, Hasić, I. Savić, M. Savić, Bašić, Lukić.

LUKSEMBURG: Martin, D'Anczio, Torres, Osmanović, Sinner, Lima, Ikene, Rupil, Džogović, Berbet, Curci.