Bez starca nema udarca!

Džeko "riješio" San Marino

Bez starca nema udarca!

Esmer Oštraković , foto: T. Hebib

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Zenici u okviru 3. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo ugostila San Marino.

Sve karte za ovu utakmicu bile su rasprodate, a navijači su naravno očekivali mnogo golova u mreži gostujućeg golmana.

Selektor Barbarez je napravio jedno iznenađenje u sastavu, te je ostavio na klupi Edina Džeku, a sve ostalo je bilo manje-više očekivano.

Prvo poluvrijeme je bilo za zaborav kada je riječ o reprezentaciji Bosne i Hercegovine, a to najbolje potvrđuju zvižduci navijača sa tribina.

U 4. minuti oštar centaršut Demirovića nakon proigravanja Malića, ali golman San Marina Colombo je bio siguran.

Dobra prilika za San Marino u 13. minuti. Lazzari šutira, ali lopta ide pored gola u ovoj situaciji.

Oglasi

Dvije minute kasnije nova prilika za San Marino. Zannoni je lijepo pokušao, ali lopta ide preko gola Vasilja.

Velika prilika za Bosnu i Hercegovinu u 16. minuti. Baždar je lijepo šutirao, ali jedan fudbaler San Marina loptu izbacuje sa gol linije.

Baždar je u 34. minuti promašio prazan gol. Teško je bilo šta o tome napisati osim da je bio veliki promašaj napadača Bosne i Hercegovine.

Novi napad gostiju u 40. minuti. Zannoni je probao sa nekih 20 metara, ali lopta ide preko gola Vasilja.

Šunjić je probao sa distance u 41. minuti, ali odlazi lopta daleko pored gola San Marina.

Oglasi

Dobru priliku imali su gosti do kraja prvog poluvremena. Malić je u posljednji trenutak blokirao pokušaj Nannija.

U drugo poluvrijeme naša reprezentacija ušla je sa tri izmjene na poluvremenu. Dedić, Muharemović i Memić su ušli u igru, a u svlačionici su ostali Malić, Barišić i Gigović.

Na prvu priliku u drugom dijelu utakmice čekalo se do 53. minute. Zaprijetila je tada naša reprezentacija nakon gužve u kaznenom prostoru San Marina, ali nije to bilo previše ozbiljno.

Nakon sat vremena igre Barbarez je morao da reaguje jer je igra naše reprezentacije bila u najmanju ruku očajna, te je na teren uveo i Edina Džeku, a iz igre je izašao Samed Baždar.

To se selektoru Barbarezu isplatilo samo četiri minute kasnije kada je upravo Edin Džeko postigao pogodak za vodstvo protiv San Marina.

Ponovo nakon toga bez pravih prilika sve do 75. minute kada je Džeko probao sa ivice kaznenog prostora, ali lopta ide preko gola.

Probao je i Burnić četiri minute kasnije, ali lopta ide malo preko gola nakon njegovog udarca.

Potražite više informacija na temu Svjetsko prvenstvo:

Sjajno je Džeko probao prvu u 85., a zatim i u 86. minuti, ali nije imao sreće. Prvo je golman San Marina bio siguran, a drugi put je lopta prošla malo pored stative.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Bosna i Hercegovina je ostvarila minimalnu pobjedu u Zenici protiv San Marina.

Top Komentari

user1743790335
Nevjerovatno koliko nas nije htjelo 5:0 je pošten rezultat danas trebao biti, a Baždara protjerati.
1 10
Viveros
Dzeko tvoj majstorluk nikad upitan nije bio,a ove shisha starlete neka se zapitaju zasto su polovnjaci !!!
9 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi