Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala poraz na Grbavici

Švicarska ubjedljivo slavila

H. Zilić

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine U21 upisala je ubledjiv poraz u prijateljskoj utakmici protiv Švicarske.

Gostujuća selekcija slavila je na stadionu Grbavica rezultatom 0:3 u meču gdje su bili puno bolji rival.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo mnogo toga zanimljivog, pa je viđeno tek nekoliko poluprilika na obje strane. Prvu šansu za postizanje gola na utakmici imali su gosti u 12. minuti, kada udarac Mische Eberharda sa 16 metara odlazi nekoliko centimetara pored desne stative.

U 20. minuti dobru priliku je imao Carmine Chiappetta, ali je njegov udarac odbranio Muhamed Šahinović.

U 42. minuti sa 18 metara šutirao je Ivan Bašić, ali je lopta od igrača Švicarske završila u korneru. Gosti su došli do prednosti u posljednjim trenucima prvog poluvremena, kada je Nils Reichmuth udarcem sa 16 metara poslao loptu pod prečku nemoćnog Šahinovića.

Gosti su udvostručili prednost u 59. minuti. Nakon lijepe akcije Antonio Sanchez se našao sam ispred Šahinovića i bez većih problema poslao loptu u mrežu. U 70. minuti sa 25 metara je šutirao Mischa Eberhard, a Muhamed Šahinović još jednom dobro interveniše. Minut kasnije, Tarik Ramić je presjekao jednu loptu, ali njegov udarac sa 16 metara brani Edin Omeragić.

U 73. minuti šut je sa distance oprobao i David Čavić, ali je Omeragić još jednom bio siguran. U 77.mnutu Tresor Samba postiže i treći gol za Švajcarsku udarcem sa 16 metara na asistenciju Andrina Hunzikera.

U 85. minutu šut Franka Sabljića sa ivice šesnaesterca je završio u naručju dobro postavljenog Edina Omeragića.

Naša U-21 reprezentacija će 26. septembra u 18:00 sati u Kranju odigrati prijateljsku utakmicu sa Slovenijom.

BOSNA I HERCEGOVINA – ŠVICARSKA (0:1) 0:3