Žestoka reakcija iz Srbije zbog ismijavanja Bilinog polja: "Da ne miješate svoje prste..."

Zanimljiv tekst kolega iz Srbije

Žestoka reakcija iz Srbije zbog ismijavanja Bilinog polja: "Da ne miješate svoje prste..."

Midhat Šljivak

Njemački RTL ismijao je stadion Bilino polje pred meč između Bosne i Hercegovine i Njemačke. Čudom su se čudili svlačionicama zeničkog stadiona, a iz Srbije je stigla iznenađujuća reakcija u kojoj je novinar Kurira odlučio da odgovori bahatim Nijemcima.

Srpski portal Kurir odlučio je žestoko reagovati na činjenicu da je njemački RTL ismijao stadion Bilino polje u Zenici.

Ova njemačka televizija odlučila je prikazati unutrašnjost stadiona. Nisu mogli da vjeruju da će njihova reprezentacija morati da se presvlači, tušira i priprema za meč u 'očajnim uslovima'.

Zanimljivu reakciju imao je srpski Kurir. Brutalno su reagovali iz Srbije i poručili su im da prvo pogledaju u svoje dvorište, pa da onda komentarišu druge.

"Nijemci, 'moralne gromade', došli su na Balkan da nam drže lekcije. Put ih je naveo u Bosnu i Hercegovinu, a vjerovatno bi isto pokušali da su u nekoj drugoj državi bivše Juge", počinje Kurir i između ostalog nastavlja:

"Da oni decenijama ne miješaju svoje prste, vjerovatno bi stadion u Zenici bio na svjetskom nivou, ali ovako im je lekše i bolje - ono što su sami uništili (na nekom drugom terenu), sada dolaze i pljuju", poruka je iz Srbije.

Oglasi

Navodi se također da je Bilino polje sasvim moderan stadionu za sasvim normane fudbalere, a ne za razmažene zvjezdice, te da bi ispali gospoda da su donirali nove svlačionice.

"Pitanje je da li bi i tuširanje pomoglo, da operu sve što je potrebno oprati kada dođe na ova podneblja"...

Prozvao je ovaj portal i njemačku organizaciju Evropskog prvenstva.

Oglasi

"RTL je potrčao da se sprda sa stadionom. Dokle više njihove lekcije? Umjesto poštovanja, jer su gosti u drugoj državi, oni dolaze da‚traže propuste i da se sprdaju na taj način."

Pošto se već prave pametni, da ih upitamo za par 'sitnih' propusta u njihovoj uređenoj državi.

"Gdje su oni bili u redu (dva sata čekanja napolju po pljusku= za ulazak u medijsku zonu stadiona u Gelsenkirchenu jer radi samo jedan jedini ulaz i skener?

Gdje su bili da kažu kakve su to novinarske pozicije na 'krovu' stadiona gdje se vidi samo šipka?

Gdje su bili da pogledaju pojedine toalete na stadionu u Minhenu u koje nije moglo da se uđe od smrada?

Oglasi

Gdje su bili kada nesposobno organizatori Euro 2024 nisu uspijevali da odštampaju akreditacije medijima iz cijelog svijeta čitavih sedam dana?

Gdje su bili kada ljudi ne mogu da uđu na stadion jer im taj njihov savršen sistem ne prepoznaje akreditacije?

Gdje su bili kada su vozovi kasnili satima toko Euro 2024?

Gdje su bili dok im prokišnjava stadion u Dortmundu? Da li bi se možda tu tuširali na otvorenom, ako im već smetaju tuševi u BiH?

Gdje su, uopšte, bili tokom najgore organizovanog Evropskog prvenstva u historiji fudbala?

Potražite više informacija na temu UEFA Liga nacija:

Na kraju je Kurir zaključio:

"Svoje dvorište ne vide. Ili se prave da ne vide. Pa, zar nije zanimljivije brljati po Bosni i Hercegovini, Srbiji, Balkanu... Neka dobiju večeras odgovor od fudbalera BiH na terenu", poruka je iz Srbije.

Top Komentari

adis_D11
Nece ovo na dobro, u zadnje vrijeme nas "braca" puno brane I pomazu. Ajd mozda dodjemo svi pameti pa da se nastavi tako sa obje strane.
6 0
Arnel925
Bravo Srbijo!!
3 5

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi