Boakyeova "bomba" pobjegla kamermanu

Sjajan gol fudbalera Olimpije

Olimpija je jučer u Ljubljani iznenađujuće poražena u prvom pretkolu Lige Evrope od litvanskog FK RFS, rezultatom 2:3.

Ova utakmica je obilovala lijepim potezima, a u strijelce se upisao i mladi bh. fudbaler Luka Menalo - u 90. minuti.

RFS je poveo u 52. minuti preko Lemajića, da bi poravnanje Olimpiji donio Eric Boakye u 81. minuti susreta.

Boakye je sjajno uhvatio volej, a njegov udarac je bio toliko snažan da je lopta "pobjegla" kamermanu, pa se ovaj pogodak mogao kako treba vidjeti tek na usporenom snimku.

Ipak, RFS je u 88. minuti stigao do novog vodstva kada je, također, izuzetno lijep gol postigao Kluskins.

Menalo je u 90. poravnao na 2:2, ali je RFS stigao do pobjede zahvaljujući golu Vukmanića u trećoj minuti sudijske nadoknade.