Borac nemoćan u Foči

Prva liga RS

Košarkaši banjalučkog Borca doživjeli su ubjedljiv poraz na gostovanju u Foči.

Bolja od Banjalučana bila je ekipa Sutjeske, koja je slavila rezultatom 93:64 u zaostaloj utakmici 11. kola Prve lige RS.

Domaćin je od samog početka diktirao tempo, pa je na kratku pauzu otišao sa četiri poena prednosti (16:12). Već nakon 20 minuta igre Sutjeska je imala +14 (44:30), da bi u nastavku uvećala prednost i došla do 10. ovosezonskg trijumfa.

Filip Kaluđerović je sa 20 postignutih poena bio najbolji pojedinac u redovima pobjednika, dok je Mirza Todorovac postigao 16 poena za goste.

Borac je trenutno na omjeru od šest pobjeda i sedam poraza, a na startu drugog dijela sezone gostovaće ekipi Prijedora.