Petković izbacio glavne igrače iz ekipe, pa doživio nezapamćen debakl
Foto - EPA

Težak poraz Bordeauxa

Bordeaux nastavlja s katastrofalnim nastupima u Ligue 1.

Tim kojeg predvodi bh. trener Vladimir Petković poražen je u 21. kolu na gostovanju kod Rennesa s uvjerljivih 6:0.

Petković je iznenada odlučio da više ne računa na usluge nekoliko fudbalera, među kojima su iskusni fudbaleri Laurent Koscielny i Paul Baysse.

Ova naredba stigla je direktno od predsjednika Gerarda Lopeza, a danas je na terenu njihov tim ponižen.

Terrier je u 32. minuti donio prednost Rennesu od 1:0, da bi u finišu prvog dijela Bourigeaud pogodio za 2:0.

Nastavak meča donosi potpunu katastrofu Bordeauxa. Sissokho je isključen u 50. minuti, a do kraja meča gosti primaju još četiri pogotka.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Redom su zabijali Laborde, Truffert te dva puta Giurassy za konačnih 6:0.

Bordeaux je ostao na 17 bodova iz 21 meča i ima uvjerljivo najslabiju odbranu. Primili su čak 50 golova.