Evropa bruji o objavi Borussije Dortmund posvećenoj Jadonu Sanchu!

Igrao se sa igračima PSG-a

Esmer Oštraković

Fudbaleri Borussije Dortmund ostvarili su minimalnu pobjedu u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka protiv PSG-a. Konačan rezultat bio je 1:0 za domaći tim na ovom susretu.

Iako nije postigao gol na ovoj utakmici, sportska javnost u Evropi bruji o nastupu Jadona Sancha koji je odigrao fenomenalnu utakmicu protiv Paris Saint-Germaina.

Izluđivao je Sancho fudbalere PSG-a, driblao ih je kako je htio i praktično se poigravao sa njima tokom utakmice.

Nakon što je utakmica završena iz Borussije Dortmund posvetili su objavu Sanchu na svom zvaničnom Twitter nalogu.

Upravo o toj objavi priča Evropa.

"Dugujete mu izvinjenje, mi smo uvijek upoznati sa njegovom igrom", stoji u objavi Borussije Dortmund.

Kada je riječ o utakmici viđen je veliki broj prilika, ali na kraju je samo jedna lopta zatresla mrežu.

Prva prilika viđena je u 14. minuti kada Donnarumma sjajno brani udarac Marcela Sabitzera.

Šest minuta kasnije u kaznenom prostoru domaće ekipe pada Lucas Hernandez, ali glavni sudija se nije oglasio i utakmica je nastavljena.

Jedini gol na utakmici viđen je u 36. minuti. Fullkrug je primio sjajan pas, krenuo je prema Donnarummi, te ga je matirao za vodstvo Borussije Dortmund.

Otvaranje drugog poluvremena apsolutno je pripali PSG-u, ali je nevjerovatno šta su sve uspjeli promašiti igraši tima iz Francuske.

Prvo je Mbappe u 51. minuti pogodio stativu, a da stvar bude gora po goste u nastavku napada lopta dolazi do Hakimija, ali i on pogađa stativu.

Mbappe je ponovo šutirao u 54. minuti, ali je Lobel sjajno reagovao i zaustavio njegov udarac. Dvije minute kasnije Marquinhos centrira, Fabian Ruiz šutira, ali lopte ide malo pored gola.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Dembele je u 72. minuti pokupo dodavanje svog saigrača, ali je njegov udarac odbranio golman domaće ekipe.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata i Borussia Dortmund je ostvarila važnu pobjedu u prvoj utakmici.

Zaprati Borussia Dortmund, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: