Borussija M'Gladbach bacila petardu za prvo mjesto Bundeslige!

Ubjedljiv trijumf

Bundesliga nakon sedam kola ima novog lidera, radi se o Borussiji Moenchengladbach.

Borussia je na svom stadionu razbila Augsburg sa 5:1 te tako izbila na vrh tabele ispred Bayerna.

Domaći su odigrali fantastično prvo poluvrijeme postigavši četiri gola. Već nakon 15 minuta bilo je riješeno pitanje pobjednika.

Pogađali su Zakarija te dva puta Herrmann, dok je pred sami kraj prvog dijela Plea servirao poker za 4:0.

U 80. minuti Niederlechner je postigao utješni gol za goste, da bi Embolo u 83. minuti "bacio" petardu za konačnih 5:1.

Borussija M'Gladbach sada ima 16 bodova, dok Bayern, RB Leipzig, Freiburg, Schalke 04 i Bayer Leverkusen imaju po 14.