Borussiji samo bod u Mainzu

Bundesliga

Nogometaši Mainza i Borussije Dortmund remizirali su rezultatom 1:1 u meču 18. kola njemačke Bundeslige.

Borussia ja ove sezone čak sedam puta remizirala,četiri puta u posljednjih pet mečeva.

Dobro je meč počeo za goste, pošto je Marco Reus u trećoj minuti postigao pogodak za 1:0.

Mainz je u 15. minuti preko Yoshinorija Muta postigao pogodak, no poništen je zbog nedozvoljene pozicije.

U ne tako uzbudjivoj utakmici Borussia je nastojala sačuvati gol, ali to joj nije pošlo za nogom. U 83. minuti Danny Latza je na ubačaj glavom loptu poslao u mrežu gostiju za konačnih 1:1.

S 31 bodom Borussia je četvrtoplasirana i ima čak 14 bodova manje od vodećeg Bayerna, dok je Mainz desetoplasirani sa 22 bodom.