Bosna iz Visokog u finalu, Olimpik bolji od Radomlja

Efikasni mečevi jutros

Samir Mlaćo, foto: A. Berbić

Jutros su odigrane dvije utakmice 3. kola grupe "A".

Bosna iz Visokog je u veoma efikasnom meču rezultatom 12:8 nadigrala zenički Čelik, te je federalni prvoligaš izborio plasman u finale turnira gdje će čekati pobjednika grupe "B".

Čelik je upisao treći poraz, te neslavno okončao 25. memorijal "Asim Ferhatović-Hase".

U drugom meču grupe "B" kvalitetan meč publika je vidjela u duelu Olimpika i NK Radomlje, slovenskog tima.

Vukovi sa Otoke su slavili 6:2, iako su 15-tak minuta prije kraja imali vodstvo 3:0. Uporni Slovenci se nisu predavali i četiri minute prije kraja na semaforu je pisalo 3:2. Do kraja tri pogotka Sarajlija i sigurna pobjeda.

Za Olimpik su pogađali Bogučanin, Baručija, Tatar 2x, Čizmić i Zeba, a za Slovence Barukčić i Grvala.

Olimpik će tako danas igrati za treće mjesto.