Bournemouth i Southampton upisali pobjede

Premier liga

Ovog vikenda je na rasporedu 30. kolo engleske Premier lige.

Bournemouth je na svom terenu savladao Swansea rezultatom 3:2. Pogotke za domaći tim postizali su Gradel u 37., King u 50. i Cook u 78. minuti, dok su za Swansea pogađali Barrow u 39. i Sigurdsson u 62. minuti.

Pobjedu je ostvario Southampton i to na nezgodnom gostovanju protiv Stokea. Graziano Pelle je u 11. i 30. minuti donio svom timu vodstvo od 2:0, a sve što su domaći uspjeli uraditi do kraja jeste utješni gol Arnautovića u 52. minuti.

Podsjećamo, u prvoj utakmici današnjeg programa Norwich i Manchester City su remizirali odigravši 0:0.