Fenomenalan početak nove fudbalske sezone u Engleskoj
Foto - Bournemouth AFC

Remi Bournemoutha i WBA

Bournemouth i West Bromwich Albion otvorili su večeras novu sezonu u engleskom fudbalu.

Duel 1. kola Championshipa na Vitality stadionu donio je odličan meč, a na kaju su ekipe podijelile bodove (2:2).

Bournemouth je prvi došao do vodstva u ovom susretu. Igrala se 12. minuta kada Emiliano Marcondes sjajno pogađa za prednost od 1:0.

Gosti su do izjednačenja stigli u 33. minuti. Townsend je asistent, a Dara O'Shea zabija glavom za 1:1.

Šansi za pomjenu rezultata u prvom poluvremenu bilo je još, ali se na odmo otišlo rezultatom 1:1.

U nastavak ponovo bolje ulazi Bournemouth. U 52. minuti Philip Billing zabija za novo vodstvo domaćeg tima od 2:1.

WBA do novog poravnanja rezultata stiže u 67. minuti. Callum Robinson pogađa za 2:2.

To je bio i konačan rezultat susreta i oba tima su na otvaranju sezone osvojila po bod.