Braci 90, Muslimoviću 45 minuta

Seria A, 29. kolo

Ove srijede u Italiji je odigrano redovno 29. kolo Serije A, a nakon dugo vremena oba naša fudbalera, Hasan Salihamidžić u Juventusu i Zlatan Muslimović u Atalanti, krenuli su u startnih jedanaest.

Hasan Salihamidžić odigrao je svih devedeset minuta u crno-bijelom dresu Juventusa, ali njegov tim nije uspio do vrijedne i očekivane pobjede kod davljenika Empolija. Gledali smo monotonu utakmicu bez golova i čak sedam žutih kartona.

Atalanta je prošla još gore, poraženi su kod posljednjeplasiranog Calgarija sa 1:0, a Zlatan Muslimović na terenu je, bez većeg učinka, proveo prvih 45 minuta utakmice.

Kolo je obilježio trijumf Lazija u odličnom gradskom derbiju nad Romom (3:2), te novi posrtaj Milana na svom terenu. Na San Siru je ovaj put bolja bila Sampdoria (1:2). Prvoplasirani Inter drži odstojanje nad Romom. Razlika je sada sedam bodova, a jedan su osvojili na gostovanju kod Genoe.

Izuzetno važna dva boda na svom terenu je izgubio Livorno u duelu sa direktnim konkurentom u borbi za opstanak Regginom, što je iskoristila Parma i pobjedom nad Palermom golom Budana u sudijskoj nadokandi (2:1) preskočila Livornese.