Veliki povratak Čelika u Gračanici, lud preokret Simm Baua protiv Goražda i slavlje u Bihaću

Prva liga FBiH

E. Ganibegović, foto: E. Oštraković

Zanimljive utakmice gledali smo u okviru 8. kola Prve lige FBiH. Tri boda osvojili su Jedinstvo i Simm Bau, dok su po bod podijelili Bratstvo i Čelik.

Sjajnu utakmicu gledali smo u Gračanici gdje su snage odmjerili Bratstvo i Čelik, te na kraju podijelili bodove iako je domaći tim imao dva gola prednosti. Završilo je 2:2.

Bratstvo je došlo do prednosti protiv zeničkog tima već u petoj minuti kada je pogodio Edis Smajić.

Igrala se 16. minuta kada je domaći tim duplirao prednost, a strijelac pogotka je nakon odbijenca bio Poturalić.

Na 2:1, rezultat pri kojem se otišlo i na odmor, Čelik je smanjio u 36. minuti. Anes Mašić je pogodio.

Čelik je do izjednačenja došao u 55. minuti. Vardo je ubacio, Maid Jaganjac trese vlastitu mrežu. Očekivalo se još golova, no ostalo je 2:2.

Goražde je gostovalo u Maglaju kod Simm Baua i izgubilo s 2:1. Poveli su gosti u 42. minuti kada je pogodio Hukara, no domaći tim do izjednačenja stiže iz penala u 89. minuti golom Vladića. Veliki preokret domaćina kompletiran je u sudijskoj nadoknadi kada je pogodio Sažić.

Jedinstvo je u Bihaći minimalnim rezultatom do 1:0 bilo bolje od Radnika iz Hadžić, a tri boda Bišćanima donio je Imamagić golom u 31. minuti susreta.