Goražde nastavilo sa sjajnim igrama, TOŠK i dalje tone

Imali su i gosti svoje šanse, ali kući se vraćaju poraženi

Samir Mlaćo

U posljednjem meču 7. kola Prve lige FBiH Goražde je savladalo TOŠK iz Tešnja 2:1.

Domaći su sjajno otvorili meč, te poveli već u sedmoj minuti preko Kerima Tatara.

On je šutirao iz slobodnjaka, golman TOŠK-a loše reagovao i lopta je završila u mreži.

Nakon toga TOŠK je bio bolji rival.

Stvarao je prilike, no izostala je realizacija. Posebno se istakao Hodžić, no domaći na pauzu odlaze sa golom prednosti.

Goražde se u nastavku bude te preko Denina Jamakovića već u 54. minuti dolazi do 2:1.

Asistenciju je upisao Sinan Ramović koji je odradio veliki dio posla.

Do kraja bez uzbuđenja, tek pred sami kraj Sejmenović pogađa za 2:1.

Goražde sada ima 14 bodova i nalazi se na drugom mjestu te je prvi pratilac Slobode koja ima maksimalan učinak nakon sedam kola.

TOŠK je na 15. mjestu i ima tek četiri boda, kao i posljednjeplasirana Mladost.