Bratstvo i Jedinstvo sigurni, minimalac Budućnosti

Kup FBiH, 2. kolo

Danas su odigrane utakmice 2. kola Kupa FBiH, a zanimljivo je bilo i u Gračanici gdje su snage odmjerili federalni prvoligaši, Brastvo i Slaven.

Uspješnije je bilo domaće Bratstvo i pobjedom od 2:0 došlo do plasamana u Kup BiH.

Domaći su bolje otvorili susret, a prvu veliku priliku su imali u 32. minuti. Ipak, tada je Jaganjac sa svega par metara prebacio gol Slavena.

Na odmor se otišlo rezultatom 0:0, a domaći su nakon dvije minute igre u nastavku uspjeli stići do vodstva. Mujčić je tada pogodio nakon kornera.

Nije se dugo čekalo ni na drugi gol domaćih. Igrala se 52. minuta kada je Kosta Bajić povisio na 2:0.

Do kraja je bilo još uzbuđenja, ali se rezultat više nije mijenjao. Ispostavilo se tako da je Bajić početkom drugog poluvremena postavio konačni rezultat utakmice.

NK Brastvo - NK Slaven 2:0

NK Bratstvo: Mustafić, Mujčić, Kahrimanović, Šuša, Mousa, Jaganjac, Imamović, Sejdić, Mićunović, Adilović, Stojanov.

NK Slaven: Sulejmanović, Bečić, Šemić, Majdančić, Hodžić, Valjevčić, Gogić, Mehmedović, Mašić, Delić, Musić.

Do plasmana u Kup BiH došlo je i Jedinstvo koje je Pod Borićima sa 3:0 slavilo u krajiškom derbiju - protiv Krajine iz Cazina.

Jedinstvo je otpor Krajine slomilo tek u posljednjih 20-ak minuta utakmice.

Odbrambeni blok Krajine prvo je probio Jašarević koji je u 73. minuti pogodio za 1:0, da bi dvije minute kasnije Kladar povisio na 2:0.

U finišu utakmice je Kladar postavio i konačnih 3:0

NK Jedinstvo - FK Krajina 3:0

NK Jedinstvo: Dejanović, Jašarević, Jahić, Kremenović, Ibrišimović, Hadrović, Cibra, Ćirić, Remić, Ćehajić, Petković.

FK Krajina: Akmadžić, Kadić, Bosnić, Hušić, Begić, Nuhić, Prošić, Čataković, Mizić, Kličić, Durić.

Do pobjede u finišu stigla je i banovićka Budućnost koja je sa 0:1 slavila na gostovanju kod Stupčanice.

Gol vrijedan pobjede i plasmana u Kup BiH postigao je Trumić sa bijele tačke u 83. minuti. Inače Trumić je utakmicu počeo na klupi za rezervne igrače.