Bratstvo pregazilo Orašje

Pobjeda Bratstva

Fudbaleri Bratstva lagano su danas u Gračanici savladali Orašje s 4:1 u utakmici 14. kola Prve lige Federacije BiH.

Domaći tim je do vodstva stigao već nakon pet minuta igre. Dosuđen je penal, a Šuša je precizan za prednost domaćeg tima od 1:0.

Do kraja prvog dijela još dvije lopte su završile u mreži gostujućeg tima. Moussa Diabang je u 38. i 45. minuti s dva gola povećao prednost na 3:0 nakon prvog dijela.

Četiri minute igre u nastavku bilo je dovoljno domaćim da povećaju prednost. Rijad Pljevljak je pogodio za 4:0, da bi gosti u 82. minuti preko Osmanovića uspjeli da smanje rezultat na konačnih 4:1.

Prva liga FBiH, 14. kolo:

Bratstvo - Orašje 4:1 (Šuša 5'p, Diabang 38', 45', Pljevljak 49' / Osmanović 82')

Bratstvo: Hamzabegović, Pantić, Salkić, Šuša, Diabang, Omerović, Pljevljak, Puturalić, Vehabović, Kadić, Delić.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Orašje: Mandušić, Benca, Lugavić, Kobaš, Rajović, Radovanović, Hubana, Protrka, Simonović, Tuzlak, Breškić.