Brentford novi član Premiershipa!

U finalu play offa savladali Swansea

H. Zilić

Fudbaleri Brentforda novi su čalnovi engleskog Premiershipa.

Brentford je u finalu play offa Championshipa odigranom na Wembleyu ili utakmici koja je poznatija kao najskuplja u evropskom fudbalu, savladao Swansea sa 2:0.

Tim iz Londona je od početka meča bio bolji rival, a prvo poluvrijeme su "razbili" goste iz Velsa.

Poveo je Brentford sa 1:0 u desetoj minuti golom Toneya iz penala.

Na 2:0 povisio je Marcondes na asistenciju Rasmussena u 20. minuti utakmice.

U 22. minuti igrači Brentforda pogađaju prečku, a do kraja prvog poluvremena još dvije velike šanse i prava je sreća što Swansea nije primio još koji gol u prvom poluvremenu.

U nastavku Brentford je rutinski čuvao rezultat, Swansea je pokušavao, ali sve je to bilo bez konkretne završnice.

Utakmica je bila definitivno odlučena u 65. minuti kada je Fulton dobio direktan crveni i Swansea je ostao s igračem manje.

Do kraja Brentford mirno privodi meč kraju za konačnih 2:0 i plasman u elitu engleskog fudbala.

Prije Brentforda kroz ligu promociju su obezbijedili Norwich i Watford, dok su Premiership napustili Fulham, WBA i Sheffield United.