Brighton i Tottenham podijelili bodove na Amexu

Premiership, 35. kolo

Brighton i Tottenham su podijelili bodove večeras u susretu 35. kola Premiershipa odigravši na Amex stadionu 1:1.

Nije ovo bila pretjerano bitna utakmica ni za jednu ekipu jer su ciljevi otprilike ostvareni. Tottenham je gotovo osigurao Ligu prvaka jer ima osam bodova više od petoplasiranog Chelseaja, dok je Brighton siguran i sljedeće sezone u ligi jer ima osam bodova više od opasne zone.

Večeras je prvi gol viđen u 48. minuti kada je Harry Kane pogodio mrežu domaćih nakon asistencije Son Heung-Mina, ali domaći do jednog boda dolaze samo dvije minute kasnije kada je Gross pogodio sa jedanaest metara.

Tottenham u narednom kolu dočekuje nezgodni Watford, dok će Brighton gostovati protiv Burnleyja.