Brutalnim startom mogao završiti karijeru protivničkom igraču, ali nije dobio ni žuti karton
Neshvatljivo je kako sudija nije pokazao čak ni žuti karton za ovaj start

Igrač Sheffielda je imao sreće ovaj put

S. Pašalić

U 34. kolu engleskog Championshipa WBA je na svom terenu protiv Sheffield Uniteda poražen sa 1:0.

Bila je to derbi utakmica u kojoj su se sastale treća i četvrta ekipa na tabeli. Iako su domaći statistički bili bolji, pobjedu je ipak odnio Sheffield, a jedini gol je postigao Kieran Dowwel u 16 minuti.

Ipak utakmicu je obilježila situacija iz 50 minute kada je Kieran Gibbs brutalnim startom na igrača gostiju Kierona Freemana mogao teško povrijediti igrača Sheffielda.

Na sreću Freeman je na kraju dobro prošao i nastavio utakmicu, a zanimljivo je da Gibbs za ovaj start nije dobio niti žuti karton.