Budućnost ubjedljiva, trijumfe slavili Metalleghe BSI i Zvijezda

Domaćini sigurni

A. Čaušević

Budućnost, Zvijezda i Metalleghe BSI su proljetni dio Prve lige FBiH započeli domaćim trijumfima.

Najubjedljiviji trijumf današnjeg programa 16. kola ostvarila je ekipa Budućnosti koja je sa 3:0 bila bolja od Čapljine.

Salihović je već u četvrtoj minuti načeo mrežu gostiju iz Hercegovine, da bi u nastavku pogađali Blagojević te Trumić iz slobodnjaka. Pri rezultatu 1:0 Čapljina je promašila penal.

FK Budućnost - HNK Čapljina 3:0

FK Budućnost: Mujkić, Trumić, Berbić, Salihović, Mustafić, Begović, Mahmutović, Ibrahimović, Junuzović, Berbić, Blagojević.

HNK Čapljina: Vasilj, Novaković, Jazvin, Albijanić, Bondža, Zubac, Pehar, Obradović, Hadžikadunić, Salčinović, Rodin.

Zvijezdi je na stadionu Banja Ilidža bio dovoljan po gol u oba poluvremena susreta protiv Jedinstva. Bilo je 2:1.

U prvom poluvremenu, tačnije u 30. minuti je zabio Hasukić, da bi na startu drugog dijela izjednačio Nuhanović. Konačan rezultat u 59. minuti svojim drugim golom na meču je postavio Hasukić.

NK Zvijezda - NK Jedinstvo 2:1

NK Zvijezda: Avramović, Antić, Pljevak, Fačić, Hasukić, Malbašić, Rakić, Musić, Mazić, Čulum, Kovač.

NK Jedinstvo: Dejanović, Koprivica, Mujagić, Nuspahić, Mušija, Sarvan, Dizdarić, Nuhanović, Cibra, Devedžić, Cibra, Hadrović.

Metalleghe BSI je do pobjede nad Goraždom stigao u drugom poluvremenu kada su domaći postigli golove za trijumf 2:0.

Domaćini su do pobjede stigli u posljednjih 20-ak minuta. Za vodstvo je u 72. minuti zabio Tankuljić, da bi konačan rezultat u 79. minuti postavio Haračić.

NK Metalleghe BSI - FK Goražde 2:0

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Metalleghe BSI: Ćeman, Kremenović, Alispahić, Bešagić, Tankuljić, Danilović, Haračić, Mehić, Vulić, Vujica, Kapetan.

FK Goražde: Poračanin, Tatar, Tutundžić, Dučić, Kurtović, Huseinspahić, Hasanović, Hrelja, Danilović, Guzijan, Mirković.

Zaprati NK Jedinstvo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: